SkyscraperCity Forum banner

[Nowy Sącz] Miasto z lotu ptaka (duzo!)

85K views 34 replies 19 participants last post by  toni... 
#1 · (Edited)
Trafiłem przypadkiem na ciekawą stronkę, świetne zdjęcia, widać całe miasto. Zdjęcia pochodzą na pewno z 2005 roku. I niech ktoś powie że Nowy Sącz nie jest ładny :)











































źródło: www.malgorzatakossakowska.pl
 
See less See more
21
#7 ·
Żeby nie tworzyć nowego wątku wrzucę te zdjęcia tutaj, zresztą na kilku zdjęciach widać też Nowy Sącz ;)

Nawojowa, miejscowość granicząca z Nowym Sączem od strony Krynicy:







Na środku zdjęcia pałac Stadnickich z XVI wieku:



Widoczny kościół parafialny z końca XIX wieku, a w lewym górnym rogu Nowy Sącz:):













Rzeka Kamienica która w Nowym Sączu wpływa do Dunajca, w oddali widać miasto.



zdjęcia: www.malgorzatakossakowska.pl
 
#8 · (Edited)
Duża porcja zdjęć z oficjalnej strony miasta:

Rynek i bazylika







Bazylika, za nią klasztor Jezuitów:



Zakole Kamienicy





Skuty lodem Dunajec i most kolejowy:



Kamienica wpływająca do Dunajca, pomiędzy fabryka Koral:



Kamienica i stadion Sandecji:) :



Biały Klasztor i rondo Solidarności:



ul. 1 Brygady, na lewo osiedle Gorzków, na prawo Wojska Polskiego. W pierwszym bloku po prawej z pomarańczowym bokiem mieszkam ja:)



Gorzków i real:





Gorzków:



Gorzków w całej okazałości i część Wojska Polskiego:



PKP i Newag:





Dworzec PKP, niżej Dworzec MPK:



Stara Sandecja, wielka łąka w centrum miasta czekająca na inwestora:



IV i VI LO:



Lodowisko sezonowe:)



Hala Sportowa, za nią basen i ślizgawka:



Os Gołąbkowice:



 
#9 · (Edited)
Teraz zdjęcia niezimowe:)

W środku ul. Lwowska:



os Barskie:



Cmentarz komunalny:



W centrum DH Europa II:



Na dole os. Przydworcowe, u góry os. Millenium:





Zielony pas na śroskdu to Al. Wolności i Al. Batorego, u samej góry Stare Miasto, po lewej najdłuższy blok miasta:



W centrum zdjęcia II LO, obd kilku lat najlepsze w mieście, moja była szkoła;)



Dworzec PKP:



Os. Millenium:



U dołu zdjęcia DH Europa II i DH Słoneczko, u góry SP7:



Cmentarz komunalny, Europa i gdzieś tam Beskidy;)



I to co najlepsze Stare Miasto:)



Zamek Sądecki, po lewej Baszta Kowalska, po prawej ruiny zamku:



Od lewej, wieża dawnego klasztoru franciszkańskiego, wieża kościoła ewangelickiego, hotel Panorama, prawy górny róg Rynek:



Rynek:



Os. Wólki:





ul. Tarnowska, widoczny most już nieistnieje, stawiany jest nowy:



Na koniec ponownie Rynek:



:cheers:
 
#10 ·
Fajnie Sebastian ze wkleiles te zdjecia tutaj. Mala poprawka jednak w zdjeciach zimowych: 5 i 6 fota to oczywiscie zakole kamienicy na wysokosci maślanego rynku lub coś kolo tego.

Poza tym na zdjeciu, przy ktorym mowisz, ze widac twoj blok, widac tez moj dom w NS. 100 - 150 m od bloku z pomaranczowym bokiem :)
 
#11 ·
rynek i jego okolice z klasztorem i starą zabudową wyglądają bardzo atrakcyjnie, nie mniej jednak dalsze obszary z blokowiskami przerażają, tym bardziej, że we wcześniejszych relacjach i wątkach jakoś ładnie sięmaskowały

chodzi mi głównie o to zdjęcie... :|

 
#13 ·
Zygmuntjr masz rację, przecież ta ulica to Bulwar Narwiku na wysokościu zejścia od ulicy Matejki, w prawym dolnym rogu widać wejście na parking i to zejście. Zmyliły mnie te domki jednorodzinne, podobnie wygląda rejon Góry Zabełeckiej.

MAR_tm blokowisk oczywiście mamy w mieście dużo jak w każdym mieście, z tym że na szczęście są one odsunięte daleko od Starego Miasta. Zdjęcie które zamieściłeś rzeczywiście nie wygląda ciekawie, jednak te osiedla są dośc oddalone, w tej perspektywie tak się narzucają. Może dodam że Rynek z tej perspektywy ujrzysz tylko z samolotu, inaczej nie ma szans.

Dla porównania spójrz na to wcześniejsze zdjęcie. Widać na nim Stare Miasto oraz Centrum. Widać tylko kilka najstarszych bloków. Reszta blokowisk ulokowana jest jeszcze trochę na lewo od tego zdjęcia.



Oraz jeszcze dwa zdjęcia, zrobione dziś (przy okazji zapowiedź nowych zdjęć miasta, ale to dopiero jutro ;) )

Zdjęcie 1 obejmujące duży fragment miasta. Stare Miasto jest dokładnie na środku zdjęcia, na lewo od "czarnej wieży, daleko więc ledwie widoczne. Po lewej widać duże blokowiska. Jeszcze większe blokowista są na prawo, tutaj widać ich fragment, reszta zasłonięta przez krzewy. Jak widać jest to spora odległość od Starego Miasta.



I dodatkowo zbliżenie:)



Pozdrawiam.
 
#14 ·
O widzę, że byłes na falkowej, albo troszke dalej. Zdjęcie z łączki poniżej ulicy.

Ciekawi mnie ogólnie jakie znacie dobre miejsca do robienia panoram miasta.

Ja wymienie swoje, gdzie bym się wybrał jakbym chciał takie zrobić:
* falkowa - czyli te okolice co Sebastian
* ruczaj ulica Zyndrama
* dąbrowska góra, serpentyny jak sie jedzie na gródek
* okolice przekaźnika na chruślicach
* biczyce, za chełmcem - droga na limanową
* żeleźnikowa, poręba, bącza kunia - w sumie ta sama perspektywa chociaz rózna odległość
* polana w drodze z pisanej hali na łabowska halę - cudny widok na cała kotlinę sadecką, chociaz żeby zrobić jakieś szczegóły to by trzeba mieć niezły zoom

Ciekawe jest to, że z róznych tych miejsc Nowy Sącz mi się inaczej ukazuje.

Jeśli znacie jakieś inne ciekawe miejsca to poproszę.

A i zagadka: czy zna ktos miejsce, z którego widać i Nowy Sącz i Starą Lubovnię (Słowacja) jednocześnie. No może nie tak całkiem jednoczesnie bo trzeba obrócić głowę :)

Aha i ciekawostka. na trasie czerwonego szlaku z Lubonia wielkiego w strone Turbacza w Gorcach tez widac Nowy Sącz :)
 
#15 ·
Zygmuntjr said:
O widzę, że byłes na falkowej, albo troszke dalej. Zdjęcie z łączki poniżej ulicy.

Ciekawi mnie ogólnie jakie znacie dobre miejsca do robienia panoram miasta.

Ja wymienie swoje, gdzie bym się wybrał jakbym chciał takie zrobić:
* falkowa - czyli te okolice co Sebastian
* ruczaj ulica Zyndrama
* dąbrowska góra, serpentyny jak sie jedzie na gródek
* okolice przekaźnika na chruślicach
* biczyce, za chełmcem - droga na limanową
* żeleźnikowa, poręba, bącza kunia - w sumie ta sama perspektywa chociaz rózna odległość
* polana w drodze z pisanej hali na łabowska halę - cudny widok na cała kotlinę sadecką, chociaz żeby zrobić jakieś szczegóły to by trzeba mieć niezły zoom

Ciekawe jest to, że z róznych tych miejsc Nowy Sącz mi się inaczej ukazuje.

Jeśli znacie jakieś inne ciekawe miejsca to poproszę.

A i zagadka: czy zna ktos miejsce, z którego widać i Nowy Sącz i Starą Lubovnię (Słowacja) jednocześnie. No może nie tak całkiem jednoczesnie bo trzeba obrócić głowę :)

Aha i ciekawostka. na trasie czerwonego szlaku z Lubonia wielkiego w strone Turbacza w Gorcach tez widac Nowy Sącz :)
Już o tym dyskutowałem z jednym forumowczem z Sącza:)
Tak byłem dziś na Falkowej, byłem też na Cmentarzu Komunalnym w Gołąbkowicach, oba miejsca dobre pod panoramy, jutro zamieszcze zdjęcia.
Na przekaźniku byłem rok temu, tutaj masz o tym wątek;)

http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=248048

Ul. Zyndrama też dobre miejsce, byłem w tamtym tygodniu, niestety bez aparatu. Do tych miejsc co dałeś dodam jeszcze skałki nad Kamienicą na wysokości reala, ciekawe miejsce, oraz tzw. Bobków, czyli Zabełcze, a konkretnie górne odcinki ulic Zdrojowej i Zabełeckiej. Rewelacyjne miejsce, Widoki na cale miasto oraz Wielogłowy.

W Porębie też niedawno byłem:) :





Z Biczyc też kiedyś dawałem zdjęcia, nie chce mi się teraz szukać ;).
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top