SkyscraperCity Forum banner

[Nowy Sącz] Zdjęcia miasta

Tags
beskidy
212K views 446 replies 82 participants last post by  august1964 
#1 ·
Na początek panoramki z osiedla Gołąbkowice w stronę mojego osiedla Wojska Polskiego:)

























Zdjęcia Małgorzaty Kossakowskiej www.malgorzatakossakowska.pl
 
See less See more
12
#10 ·
hif said:
bardzo ładne zdjęcia :) i całkiem miłe miasto, chociaż nie wygląda na te 80 tysięcy mieszkańców ..ale to chyba nawet jest jego zaletą.
Może jest tak dlatego że w centrum miasta dominuje niska zabudowa, a duże osiedla są zlokalizowane zdala od Starego Miasta. Poza tym miasto po potopie szwedzkim podupadło, ponownie zaczęło się rozwijać dopiero w XIX wieku po budowie kolei, natomiast duży wzrost ludności zanotowało po utworzeniu województwa nowosądeckiego, kiedy też zaczęto wznosić duże osiedla.

Polecam thread ze zdjęciami lotniczymi miasta, dobrze tam to widać

http://skyscrapercity.com/showthread.php?p=7307422#post7307422
 
#16 ·
SebastianNS said:
kolejna porcja zdjęć:

www.nowysacz.pl[/url]
Piękna fotka, ujęcie jak ze starej widokówki.:)
 
#17 ·
Wczoraj na Rynku odsłonieto kolejny prezent panów Koralów, po pomniku papieża teraz zbudowali fontannę tzw papieską. Multimedialna fontanna łaczyświatło i dźwięk, koszt prezentu nie jest znany. W Rynku jestem codziennie bo tam pracuje to postaram się zrobić większe zdjęcia:)













zdj. ze strony Urzędu Miasta
 
#23 · (Edited)
Zdjęcia zrobione dzisiaj z samego rana:

Dworzec PKP Główny



Zabytkowa ciufa przed dworcem:



Aleje Batorego:















Zabytkowa dzielnica kolejarska Stara Kolonia:





Kościół Kolejowy (XIX wiek)





u. Grodzka:



ul. Jagiellońska:





Mała Galeria w dworku z XVIII wieku (elewacja chyba zamierzona):



Kościół na Starym Cmentarzu (XVIII wiek):





Stary Cmentarz:



Jeden z budynków sądeckiej PWSZ:



Willa Marya:



Cały czas ul. Jagiellońska:











ul. Konarskiego:



ul. Narutowicza:



Dalszy ciąg Jagiellońskiej (już jako deptak):











Rynek:





Nowa atrakcja sądeckiego Rynku. Fontanna ufundowana (tak jak pomnik obok) przez panów Koralów:





Tradycyjnie na Rynku stanęła Palma Wielkanocna, w tym roku ma 24m wysokości:







ul. Piotra Skargi:







ul. Franciszkańska:



plac 3 maja:



I fabryka Koral zaraz za Starym Miastem:



Dodatkowo miejsce mojej pracy:) :



oraz widok z jego wejścia:

 
#25 ·
Super Sebastian .... hehe jadlem kiedys w Grill Barze ... zaraz kolo twojej pracy, a przechodzilem tamtedy wiele wiele razy...milo popatrzec na zdjecia Nowego Sacza. Jedno co musze przyznac to jest to ze naprawde jeszcze w miescie jest sporo SPORO do roboty....nigdy tego nie zauwazam dopuki przylatuje do Polski i jade po miescie pierwszy raz i widze ile jeszcze zaniedban jest ...i to widze na tych zdjeciach. Te wszystkie kamienice i to wszystko by bylo o tak wiele piekniejsze jesli by bylo ladnie pomalowne i odnowione ... no ale trudno. Jakos mi sie wydawalo ze wyglada to wszystko troche lepiej....ale i tak jest pieknie ... widyki sa piekne i rynek tez. No ale najwiekszy szok to dworzec PKP....wyglada jak by sie mial zaraz zapasc:(
 
#26 ·
J@NeKyYz said:
Super Sebastian .... hehe jadlem kiedys w Grill Barze ... zaraz kolo twojej pracy, a przechodzilem tamtedy wiele wiele razy...milo popatrzec na zdjecia Nowego Sacza. Jedno co musze przyznac to jest to ze naprawde jeszcze w miescie jest sporo SPORO do roboty....nigdy tego nie zauwazam dopuki przylatuje do Polski i jade po miescie pierwszy raz i widze ile jeszcze zaniedban jest ...i to widze na tych zdjeciach. Te wszystkie kamienice i to wszystko by bylo o tak wiele piekniejsze jesli by bylo ladnie pomalowne i odnowione ... no ale trudno. Jakos mi sie wydawalo ze wyglada to wszystko troche lepiej....ale i tak jest pieknie ... widyki sa piekne i rynek tez. No ale najwiekszy szok to dworzec PKP....wyglada jak by sie mial zaraz zapasc:(
Sporo jest do roboty, ale nie martw się remonty w ostatnich latach ruszyły, zbudowano też lub aktualnie buduje się nowe kamienice w centrum no i są ambitne plany co do odnowy centrum miasta.

Co do dworca, hmmm, zupełnie nie rozumiem o co ten szok. Akurat z zewnątrz dworzec jest w bardzo dobrym stanie, parę lat temu elewacja była odnawiana. Może napisz czemu tak myślisz, dworzec wygląda tak samo jak prawie 100 lat temu. Może na podstawie dachu tak sądzisz. Więc może wygląda na zdjęciu na zniszczony, ale na bank ne jest a na dachu widzisz szron. W nocy był dość duży mróz, rano jak robiłem zdjęcia nadal się utrzymywał. Nieciekawe wrażenie sprawia też chodnik na wysepce, nie wiem czemu bo wszędzie wokół położono nowe chodniki.
Zobaczysz zrobi się ciepło i zielono to dworzec będzie piknie wyglądał:)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top